Elektronik Sigara Coili Nereden Alınır?

Yayınlayan admin 22/02/2022 0 Mesajlar

Elektronik Sigara Coili Nereden Alınır?

Tasarlanan ilk elektronik sigara içerisinde bile yer alan coil, elektronik sigaranın vazgeçilmez parçalarından birisidir. Tabi ilk modellerde coil parçalara yerleşik bir haldeydi. 2012 yılından sonra üretilen elektronik sigara modellerinde değiştirilebilir coil parçaları kullanılmaya başlandı. Elektronik sigara likitinin ısıtılması, dumanın oluşması ve dumanın üflenmesini sağlayan parça coilidir. Coili içerisinde bir adet fitil ve bir adet te ısıtma elemanı bulunmaktadır. Tasarım açısından oldukça basit bir eleman olsa da elektronik sigaranın vazgeçilmezlerinden birisidir. Bu yazımız içerisinde elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan kişiler için Elektronik Sigara Coili Nereden Alınır? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Coil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik sigara kullanımında yeni olmanızdan ötürü birçok şeye yabancı olabilirsiniz. Coili değiştirip yenisini almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken birçok şey olduğunu belirtmek istiyoruz. Coil alırken dikkat etmeniz gereken şey elektronik sigara cihazınıza uygun bir coil almanız gerekmektedir. Piyasada bulunan coil türleri;

  • Clearomizerin üst kısmından değiştirilebilen üst bobinli, uzun gövdeye sahip coil modelleri
  • Clearomizerin üst kısmından değiştirilen alt bobinli coil modelleri
  • Clearomizerin alt kısmından değiştirilebilen coil modelleri

Elektronik Sigara Coil Nasıl Temizlenir?

Elektronik sigara kullanıcıları dönem dönem cihazlarında bulunan coilleri temizlemeleri gerekmektedir. Coil tıkanıklığının önüne geçen temizlik işlemi aynı zamanda elektronik sigaranın ömrünü de uzatmaktadır. Son zamanlarda tasarlanan teknolojik elektronik sigara modellerinin tamamı değiştirilebilir ekipmanlardan oluşmaktadır. Diğer parçalara nazaran coil bobinleri daha kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Elektronik sigara cihazınızın coil bobinini çıkartıp birkaç saat sirke içerisinde bekletin. Bekleme süresi sonrasında su ile güzelce durulayıp saç kurutma makinesi ile içerisinde su kalmayana kadar kurutun. Akabinde coilinizi yerleştirip elektronik sigara kullanmaya devam edebilirsiniz.

Coil Siparişi Verilecek Yerler

Elektronik sigaranın kalbi olarak gösterilen Coil, kesinlikle orijinal olarak satın alınmalıdır. Türkiye elektronik sigara piyasasında orijinal üründen ziyade sahte ürün satan işletme sayısı daha fazladır. Satın aldığınız ürünlerin orijinal olup olmadığından emin olamıyorsanız önerilen yerlerden alışveriş yapmaya çalışın. Bu konuda ozelbuhar.org internet adresini kullanabilirsiniz. Elektronik sigara ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü ekipman ve malzeme satışı yapan ozelbuhar, coil satışı konusunda da oldukça başarılıdır. Eğer alışveriş yapacaksanız ürünlerinizi buradan yapmanızı öneririm.